PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Jesteś w dziale: Strona główna / Porady

20-03-2012 23:47

Jak otrzymać kredyt w Polsce pracując za granicą?

Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają za granicę, często po to, aby tam zarobić na swoje wymarzone lokum. Banki hipoteczne dopasowały swoje procedury do potrzeb takich klientów. Od czego więc zacząć starania o kredyt na dom lub mieszkanie, jeśli zarabiamy poza granicami RP?

Przede wszystkim dochód uzyskiwany za granicą, musi być udokumentowany. Trzeba się zatem zatroszczyć o to, by pracodawca podpisał z nami umowę o pracę bądź jakąś inną formę kontraktu. Tego rodzaju zarobki musimy otrzymywać co najmniej przez 3 miesiące, choć niektóre banki wymagają posiadania ciągłości zatrudnienia przez 6 lub 12 miesięcy.

Masz pytania? Nie bój się zapytać! Skontaktuj się z naszym doradcą!
Jeśli pracodawca nie przelewa pieniędzy na konto, zadbajmy o wszystkie potwierdzenia wypłaty pensji.

Gdy już udokumentujemy swój dochód, warto się skontaktować z doradcą kredytowym lub bankowym. Ostatnio istnieje taka możliwość w placówkach banków za granicą, np. w Londynie. Alternatywą jest niezależny doradca do spraw kredytów hipotecznych w kraju. Obliczy on jaki kredyt na dom lub mieszkanie mogą nam zaproponować poszczególne banki oraz pomoże wybrać najkorzystniejszą opcję. Można to załatwić telefonicznie bądź pocztą elektroniczną. W tym czasie będziemy już mogli rozpocząć poszukiwania odpowiedniego mieszkania lub domu. Ponieważ oferty banków często się zmieniają, warto pozostawać w ciągłym kontakcie ze swoim doradcą. Na bieżąco będzie on nas informować o ciekawszych ofertach. Prześle też na naszą skrzynkę e-mailową listę wymaganych dokumentów wraz z potrzebnymi drukami bankowymi. Usprawni to proces ubiegania się o kredyt, a nam zaoszczędzi wiele czasu.

Załóżmy, że skompletowaliśmy już wszystkie dokumenty dotyczące naszych dochodów i nabywanej nieruchomości. Co teraz powinniśmy zrobić? Najlepiej byłoby przyjechać do Polski i w wybranym banku złożyć komplet dokumentów wraz z wnioskiem kredytowym, poczekać na decyzję, podpisać umowę kredytową i akt notarialny nabycia praw do nieruchomości.

Co jednak w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na minimum 3-tygodniowy pobyt w kraju? Niektóre banki dają możliwość złożenia wszystkich dokumentów bez potrzeby spotkania. Inne otwierają własne oddziały w większych miastach za granicą, do których najczęściej emigrują Polacy. Rozwiązaniem jest też ustanowienie swojego pełnomocnika, reprezentującego nas w kraju. Może być nim każda osoba, która ukończyła 18 lat i jest pełnoprawnym obywatelem RP. Powołujemy go na kilka sposobów:

  • w banku – poprzez wypełnienie specjalnego druku bankowego. Takie pełnomocnictwo upoważnia jednak tylko do ubiegania się w naszym imieniu o kredyt, a nie do nabycia nieruchomości,
  • u notariusza – zaznaczamy, w jakich sytuacjach pełnomocnik będzie reprezentował naszą wolę,
  • w polskiej ambasadzie na terenie kraju, w którym przebywamy – opcja ta nie wymaga żadnych wizyt w Polsce. Dokument taki należy przesłać do kraju. Musi on jednak precyzyjnie określać zakres uprawnień pełnomocnika.

W ten sposób można sprawnie i szybko załatwić niezbędne formalności związane z kredytem hipotecznym. Po pozytywnie przebytych kolejnych etapach ubiegania się o kredyt, możemy się cieszyć swoim wymarzonym mieszkaniem lub domem.

Hipotekaplus.pl

NAJLEPSZE KREDYTY HIPOTECZNE


Bank Rata Prowizja Oprocentowanie Zamów


ZOBACZ TAKŻE


Czy wiek kredytobiorcy ma znaczenie w uzyskiwaniu kredytu?

Banki określają wiek kredytobiorcy do którego kredyt musi zostać całkowicie spłacony.

Co z kredytem hipotecznym w razie rozwodu?

Badania naukowe wykazują, że rozwód jest jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu człowieka, znacznie bardziej obciążającą psychicznie niż ciężka choroba czy dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Kiedy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny - most do płynności finansowej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko:

Telefon:

Miejscowość:

DORADZAMY BEZPŁATNIE W CAŁEJ POLSCE

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

REKLAMA

Porównywarka kredytów

Porównywarka kredytów

Sprawdź dokładne raty kredytów w czołowych bankach.

Zdolność kredytowa

Oblicz zdolność kredytową

Oblicz szacunkowo jaki dochód będzie wymagany przez banki przy wskazanej kwocie kredytu.

Jakie dokumenty?

Jakie dokumenty

Zobacz jakie dokumenty będą wymagały banki od Ciebie przy składaniu wniosku o kredyt.

Kalkulator opłat notarialnych

Opłaty notarialne

Kalkulator opłat związanych z zakupem nieruchomości.

Kursy walut

SPREADY WALUTOWE

Zobacz codziennie aktualizowane spready czyli stosowane przez banki kursy przy wypłacie i spłacie kredytu.

Kredyty hipoteczne

© 2005-2017 Big Wave Media Sp. z o.o.