PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Jesteś w dziale: Strona główna / Porady

30-03-2012 12:45

Jak uniknąć odmowy udzielenia kredytu hipotecznego?

Zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny? Nie masz ochoty usłyszeć, że go nie otrzymasz? Zapoznaj się z naszymi krótkimi poradami, a zaoszczędzisz czas załatwiając formalności i unikniesz niepotrzebnych nerwów w banku.

Zacznij od BIK-u

Zacznij od przypomnienia sobie swojej historii kredytowej. Czy wszystkie kredyty, karty kredytowe i linie debetowe spłacałeś zgodnie z terminami? Jeśli tak, to nie masz o co się martwić. Każdy bank chętnie udzieli kredytu hipotecznego osobie z dobrą historią kredytową.

Masz pytania? Nie bój się zapytać! Skontaktuj się z naszym doradcą!
Jeśli jednak masz wątpliwości, sprawdź swoją historię w BIK-u.

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja przechowująca miedzy innymi informacje o naszych kredytach. Można osobiście, w Warszawie lub listownie uzyskać kompletną wiedzę o terminowości obsługi swoich starych i bieżących kredytów.

Dzięki temu będziemy mogli poczynić odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia niepokojących wpisów lub rozważenia innych rozwiązań.

Zajrzyj w dokumenty

W przypadku kredytu budowlanego konieczne jest uzyskanie wszystkich prawomocnych pozwoleń na budowę. Oczywiście, wcześniej musimy zakupić działkę i ją uzbroić.

Jeśli jednak myślimy o zakupie mieszkania lub domu od dewelopera, także powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy załatwił on wszystkie formalności niezbędne do zakończenia inwestycji. Jeśli deweloper buduje naszą nieruchomość z kredytu, koniecznie musi dostarczyć zgodę banku kredytującego na bezciężarowe wyodrębnienie hipoteki. Chodzi o to, żeby bank udzielający nam kredytu hipotecznego miał pewność, że dla naszej nieruchomości będzie założona księga wieczysta, do której wpisana zostanie hipoteka.

Jeszcze jedna ważna informacja: jeśli kupujesz mieszkanie lub dom na rynku wtórnym, sprawdź dokładnie działy III (służebności) oraz IV (hipoteki) księgi wieczystej. W przypadku ewentualnych wpisów ograniczających prawo do nieruchomości, trudno będzie znaleźć bank, który udzieli nam kredytu hipotecznego.

Zapytaj doradcy

Możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową korzystając z pomocy niezależnego doradcy kredytowego. Należy podać mu dokładne informacje o źródle i wysokości dochodów w gospodarstwie domowym oraz poinformować go o ewentualnych obciążeniach kredytowych. Wówczas doradca pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę spełniającą twoje oczekiwania i możliwości. Na podstawie skomplikowanych kalkulatorów bankowych obliczy on i przygotuje dla ciebie dokładne wyliczenia maksymalnej do uzyskania kwoty kredytu. Powinien także odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z kredytem hipotecznym.

Hipotekaplus.pl

NAJLEPSZE KREDYTY HIPOTECZNE


Bank Rata Prowizja Oprocentowanie Zamów


ZOBACZ TAKŻE


Czy wiek kredytobiorcy ma znaczenie w uzyskiwaniu kredytu?

Banki określają wiek kredytobiorcy do którego kredyt musi zostać całkowicie spłacony.

Co z kredytem hipotecznym w razie rozwodu?

Badania naukowe wykazują, że rozwód jest jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu człowieka, znacznie bardziej obciążającą psychicznie niż ciężka choroba czy dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Kiedy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny - most do płynności finansowej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko:

Telefon:

Miejscowość:

DORADZAMY BEZPŁATNIE W CAŁEJ POLSCE

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

REKLAMA

Porównywarka kredytów

Porównywarka kredytów

Sprawdź dokładne raty kredytów w czołowych bankach.

Zdolność kredytowa

Oblicz zdolność kredytową

Oblicz szacunkowo jaki dochód będzie wymagany przez banki przy wskazanej kwocie kredytu.

Jakie dokumenty?

Jakie dokumenty

Zobacz jakie dokumenty będą wymagały banki od Ciebie przy składaniu wniosku o kredyt.

Kalkulator opłat notarialnych

Opłaty notarialne

Kalkulator opłat związanych z zakupem nieruchomości.

Kursy walut

SPREADY WALUTOWE

Zobacz codziennie aktualizowane spready czyli stosowane przez banki kursy przy wypłacie i spłacie kredytu.

Kredyty hipoteczne

© 2005-2017 Big Wave Media Sp. z o.o.