PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

12-06-2008 10:52

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy jest rodzajem kredytu hipotecznego, a przeznacza się go na zakup mieszkania albo domu. Nieruchomość może być nowa (na rynku pierwotnym) lub też używana (na rynku wtórnym). Niejednokrotnie pojęcie „kredyt mieszkaniowy” uogólnia się i traktuje jako tożsame ze sformułowaniem „kredyt hipoteczny”.

Masz pytania? Nie bój się zapytać! Skontaktuj się z naszym doradcą!
Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ kredyt hipoteczny poza zakupem nieruchomości mieszkalnej, może być przeznaczony także na kupno działki (rolnej lub budowlanej), remont nieruchomości, przebudowę i rozbudowę nieruchomości, konsolidację (złączenie w jednej, niżej oprocentowanej racie innych zobowiązań) czy też na inny dowolny cel. Jednak cechą wspólną tych kredytów jest to, że bank przy ich udzielaniu zabezpiecza się na hipotece nieruchomości. Daje to wymierne korzyści, ponieważ skutkuje niższym ryzykiem banku i tym samym najniższym oprocentowaniem spośród kredytów dostępnych na rynku.

Jak Hipotekaplus.pl pomoże Państwu znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Podstawowym narzędziem serwisu jest wyszukiwarka kredytów hipotecznych, która dla konkretnej kwoty kredytu wylicza wysokość realnych rat w różnych bankach. Wyszukiwarka jest systematycznie aktualizowana i uwzględniane są w niej czasowe promocje, bardzo często występujące w bankach. Co istotne, podane raty nie stanowią marketingowo zaniżonych wielkości, ale realne obciążenie, którego można się spodziewać na umowie kredytowej. Ponadto w wypadku kredytów walutowych, raty uwzględniają aktualne bankowe kursy walut, a tym samym koszt "spreadu walutowego", który przez inne instytucje finansowe jest często ukrywany. Wszystkie koszty okołokredytowe oraz łączną kwotę odsetek prezentowane są w szczegółach oferty. Dzięki temu możecie Państwo dokładnie ocenić oferty banków i wybrać korzystny kredyt mieszkaniowy.

Do Państwa dyspozycji są również Doradcy Kredytowi Na Telefon. Są to wykwalifikowani specjaliści, posiadający doświadczenie w kwestii kredytów hipotecznych. Pomogą oni w wyborze najkorzystniejszej opcji, zwrócą uwagę na szczegóły ofert oraz wskażą ich zalety, a także wady. Doradcy mogą również pomóc w skompletowaniu dokumentów, złożeniu wniosku kredytowego oraz w uzyskaniu kredytu w wybranym banku. Zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej pomocy, która nie wymaga umawiania się na czasochłonne spotkania.

Hipotekaplus.pl
ZOBACZ TAKŻE


Czy wiek kredytobiorcy ma znaczenie w uzyskiwaniu kredytu?

Banki określają wiek kredytobiorcy do którego kredyt musi zostać całkowicie spłacony.

Co z kredytem hipotecznym w razie rozwodu?

Badania naukowe wykazują, że rozwód jest jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu człowieka, znacznie bardziej obciążającą psychicznie niż ciężka choroba czy dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Kiedy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny - most do płynności finansowej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko:

Telefon:

Miejscowość:

DORADZAMY BEZPŁATNIE W CAŁEJ POLSCE

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

REKLAMA

Porównywarka kredytów

Porównywarka kredytów

Sprawdź dokładne raty kredytów w czołowych bankach.

Zdolność kredytowa

Oblicz zdolność kredytową

Oblicz szacunkowo jaki dochód będzie wymagany przez banki przy wskazanej kwocie kredytu.

Jakie dokumenty?

Jakie dokumenty

Zobacz jakie dokumenty będą wymagały banki od Ciebie przy składaniu wniosku o kredyt.

Kalkulator opłat notarialnych

Opłaty notarialne

Kalkulator opłat związanych z zakupem nieruchomości.

Kursy walut

SPREADY WALUTOWE

Zobacz codziennie aktualizowane spready czyli stosowane przez banki kursy przy wypłacie i spłacie kredytu.

WIADOMOŚCI

27-08-2012 12:14

Leasing mieszkań - alternatywa dla kredytów mieszkaniowych

Jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania zakupu lokalu mieszkalnego są kredyty mieszkaniowe. Jednak wiążą się one z zadłużeniem na 20-30 lat, ponieważ tyle czasu najczęściej zajmuje spłacanie mieszkania wcale niemałymi ratami. Co więcej, nie wszyscy mogą taki kredyt uzyskać. Niezbędna do tego jest zdolność kredytowa. Aby ją sprawdzić, najlepiej skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który obliczy nam, o jakąmaksymalną kwotę możemy się starać.

Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z kredytu mieszkaniowego, stworzono alternatywne rozwiązanie - leasing mieszkań. Jest to tańszy i łatwiejszy sposób sfinansowania zakupuwłasnego mieszkania. Skorzystać z niego (...)
więcej

16-08-2012 10:18

Nowy program dopłat do kredytu mieszkaniowego.

Już od dawna wiadomo, że z końcem roku wygasa program "Rodzina na Swoim", z tego powodu państwo stworzyło nowy program dopłat do kredytu mieszkaniowego.

Narodowy FunduszOchrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje specjalny program dofinansowania do kredytu hipotecznego na zakup lub budowę, domu/mieszkania energooszczędnego.

Starać się o dopłatę na kredyt mieszkaniowy będzie można od przyszłego roku, do uzyskanie jest od 10 do 40 tyś. Wysokość dopłaty będzie uzależniona od standardu energetycznego nieruchomości . Wysokość kredytu hipotecznego ani powierzchnia nie będą miały znaczenia.

Narodowy Funduszchce przeznaczyć na dopłaty na kredyty hipoteczne 300 (...)
więcej

03-02-2012 15:38

Informacje o kredytach
W czasach niestabilnego rynku finansowego ludzie nieraz obawiają się inwestować pieniądze. Szczególnie jeśli chodzi o zaciąganie kredytów lub pożyczek - podchodzą do tego z niepewnością i dystansem. Nic dziwnego, bowiem często takie rozwiązanie jest inwestycją na całe życie. Tym bardziej gdy jest mowa o kredytach hipotecznych. Wiemy, że sytuacja finansowa może się szybko zmienić nie wiemy czy nie stracimy pracy w trakcie spłacania rat, czy nie wydarzy się jakaś inna tragedia. Dlatego ważne jest żeby nie podejmować decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego pochopnie. Warto przed podjęciem decyzji przeanalizować wszystkie możliwe warianty. W tym mogą nam pomóc ogólnodostępne (...)
więcej

30-01-2012 15:42

Kalkulator rat a kredyt mieszkaniowy
Planując kupno lub budowę własnego domu często trzeba sięgnąć po rozwiązanie jakim jest kredyt mieszkaniowy. Niestety jest to droga inwestycja, ale bardzo mało osób może sobie pozwolić na kupno nieruchomości z własnej kieszeni – inni po prostu nie mają wyjścia. Dla tych drugich jedyną szansą na oszczędzenie pieniędzy jest wybranie odpowiedniej oferty kredytowej. Oferty Kredytów hipotecznych często wymagają oddania bankowi w ciągu ustalonego okresu ponad dwa razy większej kwoty. Wychodzi na to, że oprocentowanie, prowizje i marże kosztują nas więcej niż sama nieruchomość. Jak więc wybrać taką ofertę by była dla nas jak najkorzystniejsza? Do tego celu służy kalkulator rat. Z jego (...)
więcej

27-01-2012 13:07

Dlaczego kredyty hipoteczne są najtańsze?
Dlaczego kredyty hipoteczne są najtańsze, dlaczego mają najniższe oprocentowanie ze wszystkich kredytów oferowanych na rynku? Dzieje się tak, dlatego że są najlepiej zabezpieczone. Bank pożyczając komukolwiek pieniądze ponosi ryzyko związane z ewentualnym niespłaceniem pożyczki czy kredytu. Najwyżej oprocentowane są pożyczki gotówkowe, bo bank nie wie, na co pożyczamy pieniądze i jest jakby zmuszony uwierzyć, że spoko nieźle zarabiamy i spłaciliśmy już jakieś pożyczki to tą też spłacimy. Zabezpieczeniem takiej pożyczki mogą być weksle, ale tak naprawdę mogę być niewiele warte, jeśli z jakichś przyczyn stracimy źródła dochodów i nie mamy majątku, który by można spieniężyć. (...)
więcej

23-01-2012 13:16

Szansa na tanie mieszkanie rośnie
Coraz więcej ofert mieszkaniowych skłania nabywców by nie czekali z marzeniami do ostatniej chwili. Ceny mieszkań w ostatnio przeprowadzonych analizach przez Home Broker znacznie się obniżyły a popyt na lokale mieszkalne cały czas rośnie. Oby się nie okazało, że za późno się zreflektowaliśmy i teraz czekamy na inne okazje. Z badań rynkowych wynika również, że znaczny spadek cen może być też efektem pojawienia się nowej puli mieszkań z niepełni zweryfikowanymi oczekiwaniami cenowymi. Znacznie obniżenie cen w ciągu miesiąca nastąpiło w Poznaniu 1, 5 proc. oraz w Łodzi -1, 8 proc. – raport Expandera i Metrohouse. Tak czy inaczej dla kredytobiorców jest to okazja do inwestowania a tym (...)
więcej

Kredyty hipoteczne

© 2005-2017 Big Wave Media Sp. z o.o.